logo

10 Temmuz 2018

Konya’da Sıcaklıklar Sürecek Mi ?

Sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde olduğu şu günlerde uzmanlar vatandaşlara öğle saatlerinde dışarı çıkmamalarını öneriyor. Konya’da önümüzdeki günlerde ise yağış beklenmiyor.

Yaz sıcaklarının fazlasıyla etkili olduğu bu günlerde yağışlı havanın gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde olması sebebiyle güneşten korunmak gerekiyor.

Sıcak havanın etkisini devam ettireceğini belirten Meteoroloji Konya 8. Bölge Şube Müdürü Hamit Ekşi, “Hava tahminlerine göre önümüzdeki günlerde sıcaklıklar 36 dereceyi bulacak. Yapmış olduğumuz gözlemlere göre önümüzdeki 5 günün hava tahminleri şu şekilde; 9 Temmuz Pazartesi en yüksek sıcaklık 34, en düşük sıcaklık 20 derece.  10 Temmuz Salı günü en yüksek sıcaklık 35, en düşük sıcaklık 20 derece.  11 Temmuz Çarşamba günü en yüksek sıcaklık 35, en düşük sıcaklık 21 derece. 12 Temmuz Perşembe günü en yüksek sıcaklık 33, en düşük sıcaklık 21 derece. 12 Temmuz Cuma günü en yüksek sıcaklık 33 derece, en düşük sıcaklık 22 derece” dedi.

Bu durumda ise Konya’da sıcak hava etkisini göstermeye devam edecek. Uzmanlar ise bu havalarda mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini vurguladı.

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?